Jak być aktywnym jesienią?

Jesienna pogoda nie sprzyja aktywności fizycznej. Wieczory są coraz dłuższe, temperatura niższa, coraz częściej pada deszcz i wieje wiatr. Zanim się obejrzymy, nadejdzie zima i zalegniemy na kanapach przed telewizorem. Zatem co robić, by nie stracić formy jesienią i zimą?

Trenuj w domu.

Nie trzeba mieć drogiego profesjonalnego sprzętu, by ćwiczyć w domu. Wystarczy mata i wygodne obuwie oraz ubrania, by móc wykonywać najprostsze ćwiczenia, jak przysiady czy skłony. Trenując w domu, oszczędzisz nie tylko pieniądze, ale i czas poświęcony na dojazdy na siłownię. Możesz również łatwiej dopasować godziny treningów do własnego planu dnia.

Idź na siłownię.

Jeśli nie masz miejsca na sprzęty do ćwiczeń w domu, a proste ćwiczenia dla Ciebie to za mało, idź na siłownię. Nikt nie będzie Ci przeszkadzał w treningu, jak to ma czasem miejsce w domu. I łatwiej znajdziesz motywację do ćwiczeń. Możesz też skorzystać z pomocy profesjonalnego trenera. Zadba on o dopasowanie ćwiczeń do Twoich potrzeb i o prawidłową technikę ich wykonania.

Nie musisz rezygnować z roweru.

Jeśli lubisz pedałować, możesz kupić rower stacjonarny lub trenażer rowerowy. Wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada. W ten sposób łatwo zamienisz wycieczki rowerowe na treningi w domu. Dzięki temu możesz jeździć na rowerze niezależnie od pogody. Spalisz kalorie bez wychodzenia z domu.

A może basen?

Pływanie  wszechstronnie wpływa na organizm. Między innymi poprawia krążenie, łagodzi ból pleców. Dodatkowo sprzyja rozluźnieniu i łagodzi stres. Jest świetnym sposobem na spalenie kalorii i wzmocnienie mięśni, modeluje sylwetkę, a przy tym nie obciąża kości i stawów.

Wyjdź z domu.

Mimo niesprzyjającej aury możesz ubrać się odpowiednio do pogody i wyjść z domu. Uprawiaj nordic walking, pobiegaj lub po prostu idź na spacer. Dotlenisz organizm, a w słoneczny dzień dostarczysz witaminę D. Możesz się odstresować, podziwiając zmieniający się wraz z porą roku krajobraz.

Zdrowo się odżywiaj.

Pamiętaj, że ruch to nie wszystko. Staraj się jeść regularnie. Spożywaj ciepłe posiłki, by rozgrzewać organizm. Ogranicz jedzenie tłustych potraw, szczególnie jeśli mniej się ruszasz, by nie odkładało się za dużo tkanki tłuszczowej. Dbaj o to, by Twoje posiłki były zbilansowane i dostarczały Ci dużo witamin, aby wspomagać odporność. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym.

 

Autor

Redakcja vitahouse.pl

Sprawdzamy i testujemy wszelkie sposoby na osiągnięcie piękna. Dowiesz się wszystkiego o niezbędniku kosmetycznym każdej kobiety.