Oszczędzanie na kosmetykach może być proste!

kosmetyki do twarzyNa kosmetyki wydajemy coraz więcej i coraz więcej nietrafionych kosmetyków stoi na półkach w łazience lub zalega w kosmetyczce. Czy można zaoszczędzić na kosmetykach? Tak i jest na to kilka prostych sposobów.

1. Żel pod prysznic.

Żel ma przede wszystkim myć i odświeżać skórę po całym dniu. Na skórze utrzymuje się bardzo krótko, więc nie musi mieć w składzie wyszukanych ekstraktów. Szukajmy promocji jakie są ogłaszane w sklepach firmowych i w sieciach handlowych, bardziej opłaca się kupować opakowania większe, które wystarcza na dłużej i kosztują mniej.

2. Szampon do włosów.

Szampony maja za zadanie umyć włosy z zanieczyszczeń oraz z sebum jakie jest produkowane przez organizm. Szybko go spłukujemy, wiec zawartość dodatkowych składników jakie są reklamowane w drogich produktach nie są w stu procentach potrzebne. Można bardzo dobry szampon kupić za niewielkie pieniądze i zaoszczędzone pieniądze wydać na odzywkę, która ma lepsze działanie odżywcze niż każdy szampon.

3. Tonik do twarzy.

Toniki są używane do odświeżenia skóry twarzy, choć niektórzy uważają, że są to tylko zwykłe wody, to warto je mieć by nawilżyć cerę. Nie warto jednak przepłacać, rozejrzyjmy się po półkach sklepowych, gdzie obok toników za kilkadziesiąt złotych stoją ich tańsze odpowiedniki równie skuteczne. Nasze polskie marki kosmetyków, sprzedają bardzo dobre produkty w niskich cenach, co warto mieć na uwadze podczas zakupów.

4. Produkty do demakijażu.

Bardzo podobna sytuacja jest z produktami do demakijażu. Jeśli przepatrzymy dobrze ofertę drogerii znajdziemy sporo tanich preparatów polskich firm, będących równie skutecznymi, jak te reklamowane w telewizji. Tak samo jest ze zmywaczami do paznokci, tanim kosztem możemy zapewnić sobie skuteczny demakijaż i nowy wygląd.

5. Produkty do depilacji.

W sklepach kosmetycznych pojawiło się bardzo dużo produktów przeznaczonych do depilacji, reklamowanych w większym lub mniejszym pielęgnacja ciałastopniu. Piankę do depilacji może z powodzeniem zastąpić żel do ciała mocno się pieniący, a warto poczytać etykiety i porównać ceny, tak by nie przepłacać za produkt który ma dużo tańszy odpowiednik.

6. Waciki i produkty do higieny intymnej.

To także grupa produktów intensywnie reklamowanych w prasie i telewizji. Pamiętajmy, że reklama rodzi koszty, a to przekłada się bezpośrednio na cenę. Produkt nie reklamowany nie oznacza wcale gorszej jakości, lecz dostępność produktu o podobnych właściwościach za niższą cenę.

Autor

Redakcja vitahouse.pl

Sprawdzamy i testujemy wszelkie sposoby na osiągnięcie piękna. Dowiesz się wszystkiego o niezbędniku kosmetycznym każdej kobiety.