Kosmetyki i chemia gospodarcza nie muszą rujnować domowego budżetu

kosmetyki dwa w jednymCeny wykorzystywanych przez nas kosmetyków i środków czystości to w dużej części marża. Dlatego warto jest sprawdzić ofertę sklepów internetowych, gdzie zwłaszcza w przypadku droższych produktów może się okazać, że są one dostępne znacznie taniej. Zazwyczaj ich ceny są znacznie lepsze od propozycji drogerii, a nawet hipermarketów.

Zmniejszenie swoich kosztów związanych z kosmetykami i chemią to także kwestia dbania o nie. Może się to wydawać czymś mało ważnym, ale upewnienie się, że puder nie wysypie się w torebce, a balsam do rąk jest dobrze dokręcony, to zaoszczędzenie sporej ilości produktów, które przecież kosztują. To samo opakowanie produktu starczy na dłużej.

Produkty dwa w jednym to naprawdę dobre rozwiązanie. Oczywiście nie zawsze, bo na przykład peeling i maseczka do twarzy zdecydowanie nie powinna być łączona, chociaż czasami się tak robi, ale w wielu przypadkach produktów chociażby do czyszczenia kuchni i łazienki wcale nie trzeba kupować dwóch osobnych produktów.

Trzeba też zastanowić się, czy największe opakowania produktów na pewno są najlepsze. Na pewno jest to najlepsza cena jednostkowa, ale orzechy do praniaczy zawsze wszystkie te jednostki zostaną zużyte? Jeśli na przykład kupujemy chusteczki nawilżane do czyszczenia mebli w bardzo dużej paczce, czy nie zdarza nam się, że część z nich wyrzucamy? W naszych rachunkach zawsze musimy uwzględnić to, że cześć produktów może się zmarnować.

Dobrze jest ponadto wykorzystywać różne rzeczy w sposób sprytny. Stare prześcieradła wcale nie muszą trafiać do kosza. Sprawdzają się świetnie jako ścierki do mycia różnych powierzchni i nie trzeba kupować osobno szmatek i ściereczek tylko w tym celu.

Można również zastanowić się nad nietypowymi rozwiązaniami. Jednym z nich są specjalne orzechy piorące z Nepalu, które są w stanie zastępować proszki, kapsułki do prania i niektóre inne środki czystości. Opakowanie orzechów starcza na 70 prań, jeśli wierzyć opisowi na opakowaniu, a jego cena to zaledwie około 20 złotych.

Podobnych alternatyw można szukać dla innej chemii. Ocet i soda oczyszczona sprawdzają się nieraz lepiej od drogich środków.

Autor

Redakcja vitahouse.pl