Sposoby sprytnej pani domu - jak oszczędzić pieniądze na kosmetykach

tańsze kosmetykiJeśli przeanalizujemy starannie domowy budżet, możemy odkryć, że mamy powody do niepokoju. Kosmetyki mogą kosztować nas nawet 150 PLN miesięcznie, a kwota ta nie wydaje się mała. Na szczęście, istnieje przynajmniej kilka sposobów na jej obniżenie. Co ważne, wcielenie ich w życie nie powinno być trudne.

Jednak, nie na wszystkim da się oszczędzać i z pewnością nie jest to wskazane w odniesieniu do tych kosmetyków, które stosujemy codziennie. Maja one wpływ na to, jak się prezentujemy, a przecież nie używamy ich po to, aby za każdym razem odczuwać rozczarowanie. Oczywiście, jakość nie zawsze jest uzależniona od ceny!

Na czym zatem można oszczędzać?

Najlepiej zacząć od tych kosmetyków, po które sięgamy raz na jakiś czas. Co pewien czas zdajemy sobie też sprawę z tego, że przydałby nam jak przechowywać pudersię produkt o dość wygórowanej cenie. Niestety, właśnie takie kosmetyki często okazują się drogimi pomyłkami. Jeszcze przed dokonaniem zakupu dobrze jest więc postarać się o jego próbkę, często już jedno użycie jest bowiem w stanie uchronić nas przed kardynalnym błędem. Nie tylko nietrafione zakupy przyczyniają się jednak do tego, że na kosmetyki wydajemy o wiele więcej pieniędzy niż powinnyśmy. Bardzo często okazuje się, że naszym problemem jest też brak wiedzy na temat tego, jak wiele mamy ich używać. Informacja taka zwykle znajduje się na etykiecie i warto się do niej stosować. Twarz można umyć przecież kroplą żelu, a i szampon nie musi być lany na nasze włosy strumieniami.

Nie zapominajmy też o tym, że dobry wybór podkładu lub fluidu wymaga wiedzy na temat naszej własnej karnacji. Nie jest to proste, jeśli więc okazało się, że kolejny podkład jest nietrafiony, zrezygnujmy z kolejnych prób i poprośmy o konsultację kosmetyczkę. Warto też zainteresować się tak zwanymi kosmetykami wielofunkcyjnymi. Ich liczba na rynku jest coraz bardziej imponująca, a niektóre zdumiewają swoją skutecznością. Nie mniej wartościowa jest wiedza o prawidłowym przechowywaniu kosmetyków. Niedomknięty tusz do rzęs wysycha zastraszająco szybko, a niektóre kosmetyki mogą być przechowywane jedynie w lodówce. Dodatkowo warto korzystać z promocji, co ułatwia m.in gazetka Superpharm, pozwala to nabyć nasze ulubione środki jednocześnie obniżając wydatki.

Autor

Redakcja vitahouse.pl