Poznaj sposoby na oszczędzanie na kosmetykach .

kosmetyki przez internetKosmetyki są jednym z zakupów od których ciężko się zupełnie odciąć. Szczególnie kobiety uwielbiają wszelkie nowinki kosmetyczne, nowe trendy i tą przyjemność, jaka daje zakup nowej rzeczy. Jednak najczęściej okazuje się, że w łazience i kosmetyczce mamy masę produktów, których nie zdążyliśmy zużyć, które się nie sprawdziły i niepotrzebnie je kupiliśmy. Jak uniknąć takich sytuacji i robić przemyślane zakupy?

1. Zbieraj próbki produktów w drogeriach, sklepach kosmetycznych, hurtowniach. Dzięki temu poznamy produkt i zdecydujemy się na zakup świadomie, wiedząc że nadaje się np. do naszej skóry lub włosów.

2. Zorganizuj swapping kosmetyczny z koleżankami. Jest to wymiana kosmetyków, jakich nie używamy lub które nie przydały się w naszej kosmetyczce, co nie oznacza że dany puder czy pomadka nie przypadnie do gustu koleżance, a Ty natomiast możesz upolować cień do powiek o jakim marzyłaś.

3. Korzystaj z promocji organizowanych prze producentów i sieci handlowe. Można kupić np. pięć opakowań w cenie dwóch, lub produkt na przecenie o połowę tańszy. Zawsze jednak sprawdzaj datę przydatności, ponieważ może okazać się, że świeżość skończy się zanim zdążymy go zużyć. Pamiętajmy również o obniżkach sezonowych.

4. Oszczędzaj fundusze, jeśli nie potrafisz odkładać pieniędzy na koncie, to skuś się na tradycyjna świnkę skarbonkę. Po pewnym czasie można kupić sobie ekskluzywny kosmetyk z wyższej polki, co normalnie nie byłoby możliwe.

5. Perfumy kupuj na stronach internetowych, na aukcjach i na specjalnych portalach, gdzie można znaleźć naprawdę świetne okazje cenowe.

6. Również inne kosmetyki warto szukać na różnych stronach internetowych, korzystać z aukcji, samemu wystawiać produkty jakie się nam nie sprawdziły. Warto zakupy robić grupowo, tak by zmniejszyć koszty dostawy.

testery

7. Polubmy fanpage, newslettery, konkursy internetowe, co może zaowocować łutem szczęścia i bardzo dobrym zakupem lun nagrodą.

8. Zostań zawodowym testerem, a producent będzie wysyłał próbki kosmetyków do wypróbowania i oceny.

9. Kupuj zgodnie z wcześniej przygotowana listą produktów faktycznie potrzebnych do domu.

10. Czytaj etykiety ze składem i zastosowaniem produktów, tak by je porównać i nie kupować droższych bez żadnego uzasadnienia. Często światowe marki są o wiele droższe, niż produkty rodzime, o tym samym składzie i właściwościach.

Autor

Redakcja vitahouse.pl

Sprawdzamy i testujemy wszelkie sposoby na osiągnięcie piękna. Dowiesz się wszystkiego o niezbędniku kosmetycznym każdej kobiety.