Szaleństwo zakupowe czy minimalizm? Kupujemy kosmetyki.

produkty all in oneKobiety uwielbiają kupować kosmetyki. Według badań co roku coraz więcej wydajemy na kosmetyki i jest to coraz poważniejsza pozycja w zakupach zaraz po jedzeniu i ubraniach. Kobiety i mężczyźni kupują różnorodne kremy, balsamy, perfumy, kosmetyki włosów i ciała i są to zakupy, gdzie pozornie wydaje się, że brak tu jest możliwości oszczędzania. Jednak przy odrobinie chęci i samozaparciu można i tutaj sporo zaoszczędzić. Dziś przedstawimy kilka sposobów i możliwości które naprawdę warto wprowadzić w życie, by nasze wydatki były mniejsze i mądrze spożytkowane.

Róbmy dokładną listę czego naprawdę potrzebujemy i trzymajmy się tego podczas zakupów. Nie starajmy się zrobić zapasów, chyba ze rzeczywiście znajdziemy super świetną okazję cenową i naprawdę na tym skorzystamy. Nigdy nie kupujmy jednak produktów na zapasach, takich jakich jeszcze nigdy nie używaliśmy i nie przetestowaliśmy jakie maja działanie. Nie wierzmy bezkrytycznie reklamom i opowiadaniom koleżanek, ponieważ nie zawsze to co sprawdza się u innych, sprawdzi się także u nas. Po zakupie produktów mocno trzeba zwracać uwagę na termin jego przydatności. Dlatego nie warto otwierać kilku różnych produktów na raz, ponieważ istnieje ryzyko, że nie zdążymy go zużyć przed końcem terminu przydatności. Nie musimy używać na raz 3 kremów na dzień, 2 na noc, czy też 2 tuszy do rzęs, lecz można to wszystko ograniczyć do jednego produktu. Po kosmetyki BBotwarciu produkt można przechowywać najczęściej około trzech miesięcy, a najczęściej opakowanie jest otwierane tuż po zakupie lub jeszcze w drogerii, dlatego weźmy pod uwagę co otwieramy i co używamy. Kosmetyk nie otworzony można przechowywać przez dwa, a nawet do trzech lat, jednak po jednorazowym otwarciu, nie możemy już długo czkać aż się zużyje.

Warto kupować produkty all in one, ponieważ pozwala to zaoszczędzić na zakupie drugiego produktu, np. szampon z odżywką, lub też żel pod prysznic z szamponem. Prawdziwą rewolucja są kosmetyki BB, czyli łączące w sobie właściwości kremu, podkładu i odżywki.

Planując wyjazd rodzinny nie warto brać z sobą kilku opakowań żelu dla mycia, dla każdego osobny lub szamponów, lecz kupić jeden przeznaczony do użytku przez każdego.

Autor

Redakcja vitahouse.pl