Pięć oczywistych (i niezbyt oczywistych) rzeczy do pielęgnacji naskórka

Skórzany wałek chroniący dolną część płytki paznokciowej może powodować wiele problemów w zimnej porze roku. Z powodu braku wilgoci i nadmiernego podrażnienia (chemia, różnice temperatur, urazy mechaniczne, infekcje) skóra staje się szorstkim i szorstkim podłożem dla zadziorów. Razem z Jekateriną Menshikovą, mistrzynią manicure w salonie Wax&Go w Bolshaya Dmitrovka, szukamy sposobów i środków na poprawę sytuacji patowej.

Manicure

Na samopoczucie skóry po pewnym czasie duży wpływ ma rodzaj manicure. Przycinanie manicure szybko traci swój wygląd, "wysycha" już drugiego lub trzeciego dnia i zaczyna powodować wiele problemów w postaci złuszczającej się skórki i zadziorów. Kiedy jest to możliwe, lepiej zrezygnować z niego na rzecz manicure brzegowego: jest bezbolesny, bezpieczniejszy, a efekt estetyczny pozostaje do dwóch tygodni.

Skóra z dużą ilością problemów może wskazywać na to, że gdzieś w organizmie zachodzi proces zapalny. Manicure nie zapewni doskonałego widoku paznokci i dziury w okół paznokcia w przerwie między wizytami w salonie (nawet jeśli jest to -7 dni), jeśli nie są one poparte produktami pielęgnacyjnymi. Co powinno być w arsenale? Krem nawilżający (stosować na ręce po każdym myciu i kontakcie z wodą), odżywczy (stosować na noc) i ochronny (stosować pół godziny przed wyjściem).

Krem do rąk

Olej ze skórki - musi mieć na zimę. Pomaga nie tylko w utrzymaniu zdrowej skóry, nawilża ją i odżywia, ale ma również działanie antyseptyczne i przeciwzapalne (w tym przeciwgrzybiczne). Podczas zimnego okresu gorących akumulatorów staramy się nakładać olej na paznokcie jak najczęściej (przynajmniej dwa razy dziennie) i zawsze w nocy. Tutaj wszystko jest proste: zrzuć małą kroplę na każdy paznokieć i delikatnie wcieraj w skórę, wałki boczne i płytkę paznokcia z szybkim masażem. Przy okazji jest też ołówek do pielęgnacji naskórka, który doskonale mieści się nawet w najmniejszej torebce, nie brudzi się i nie pozostawia tłustego śladu (z minusem - aplikator z reguły szybko traci swój wygląd - można go pogodzić).

Produkty specjalne

Średni czas wzrostu kutasa ─ 7-10 dni, ale może być przedłużony. Produkty, które spowalniają odrastanie paznokci i sprawiają, że skóra jest cieńsza i bardziej miękka pomagają - często są oznaczone jako Zmywacz do skórek. Produkt może mieć dowolny kształt - żel, krem lub olej - i zazwyczaj zawiera kwasy owocowe, wyciąg z aloesu, witaminy A i E oraz olej migdałowy. Jest to bardzo ważna zasada regularności: stosowanie "opóźniaczy" wzrostu naskórka jest pożądane każdego dnia - jednorazowa aplikacja nie wpłynie na tempo rozwoju skóry na płytce paznokcia.

Narzędzia

Nie mówimy, aby urządzać salę manicure w domu, ale aby mieć zestaw niezbędnych urządzeń do pielęgnacji skóry, zdecydowanie zalecamy. Mówimy tu o pile grillowej 180 gr (z jej pomocą można - i powinno się - usunąć wałki boczne), szczypcach do szlifowania powierzchni kutasa (pozwala na szlifowanie powierzchni kutasa, odświeżając tym samym manicure) i szczypcach (lepiej nie nadużywać ich z i bez, a używać tylko do delikatnego gratowania).

Dieta

Brzmi groźnie. Program jest minimalny - wystarczająca ilość wody do wypicia wody do paznokci, aby uzyskać wilgoć również w sposób naturalny i nie należy zapominać o zrównoważonej diecie, która dostarczy im wystarczającą ilość witamin. A na zimno na pierwszy plan wysuwa się ochrona przed szlabanem, dlatego zapominanie o noszeniu rękawic i rękawiczek na zewnątrz jest surowo zabronione.

 

Autor

Redakcja vitahouse.pl